Pielęgnacja dłoni i stóp

paznokcie, manicure hybrydowy, mani, białe paznokcie

Pielęgnacja dłoni i stóp

 

 

IBX System, to pierwszy tego rodzaju zabieg na świecie.
Działa penetrując płytkę i wzmacnia ją od środka, zamiast - jak
pozostałe zabiegi na rynku, pozostawać na jej wierzchu.
Sposób aplikacji IBX System został zaprojektowany tak, aby maksymalnie umożliwić penetrację płytki. Nakładamy go jak lakier, ogrzewamy pod lampą, dzięki czemu penetruje do wnętrza, usuwamy nadmiar i utwardzamy w świetle UV. To takie proste!
IBX, to nowy rodzaj zabiegu w Salonach - oferuje profesjonalną pomoc słabym i zniszczonym paznokciom.
IBX w rzeczywistości łączy górne warstwy płytki ze wzajemnie
przenikającą się siecią polimerową (IPN).
Ten chroniony patentem wzór zamyka się wewnątrz płytki paznokcia i zostaje w niej tak, że nie można go usunąć.
Myśl o IBX, jako o polityce budowania zaufania i bezpieczeństwa
Klientów noszących stylizacje żelowe, jednocześnie wzmacniając ich naturalne paznokcie i chroniąc je przed częstym i szkodliwym usuwaniem tych stylizacji.
Specjalnie dla stałych Klientów, IBX oferuje wysoki poziom
wytrzymałości i bezpieczeństwa, na jakie zasługują ich naturalne
paznokcie.

Manicure klasyczny

Dłonie to nasza wizytówka, nie tylko kobiet, ale także u mężczyzn.
To wygląd dłoni świadczy o tym jak o siebie dbamy i jaki mamy status.

Dlatego decydujemy się na profesjonalny manicure.
Ale jego rodzajów mamy całkiem sporo, często nie wiemy czy chcemy: klasyczny, tradycyjny, biologiczny, japoński, kamyczkowy, francuski, hybrydowy, czy inny?

Który wybrać? Czym się różnią?

MANICURE KLASYCZNY inaczej TRADYCYJNY to zabieg polegający na skróceniu i opiłowaniu płytki, następnie zamknięciu łusek paznokcia pilnikiem oraz usunięciu cążkami narośniętych na płytkę skórek, po ciepłej kąpieli. Paznokieć polerujemy, malujemy i nakładamy oliwkę nawilżającą. Nie zapominamy również o skórze dłoni i używając balsamu pielęgnacyjnego, wykonujemy delikatny masaż.

Wskazania:
- nieestetyczny wygląd dłoni
- nierówne płytki paznokciowe
- narastające, odstające, przesuszone skórki wokół płytki paznokciowej
- sucha, łuszcząca się skóra dłoni

Przeciwwskazania:
- choroby wirusowe skóry, brodawki tzw. kurzajki
- choroby bakteryjne skóry, zanokcica
- grzybica skóry dłoni
- drożdżyca
- łuszczyca skóry i paznokci
- wszelkie uszkodzenia naskórka w obrębi skóry rąk
- rany, ranki, krosty, krostki, pęcherze, pęcherzyki, owrzodzenia, nadżerki
- zmiany o nieznanej etiologii
- pęknięcia, rozpadliny, otarcia naskórka, oparzenia
- choroby alergiczne, wypryski, egzemy, stany zapalne skóry
- uczulenie na substancje zawarte w preparatach kosmetycznych

Czas trwania zabiegu: ok. 40 minut

Manicure biologiczny 

To alternatywa dla manicure klasycznego. Manicure biologiczny zakłada delikatne traktowanie paznokci – podczas wykonywania zabiegu nie używa się metalowych narzędzi: cążków, pilników i nożyczek. Paznokcie są skracane przy pomocy papierowych lub szklanych pilniczków, natomiast skórki nie są wycinane, lecz – po uprzednim zmiękczeniu – delikatnie odsuwane drewnianym patyczkiem.

Manicure biologiczny jest szczególnie polecany osobom, które cenią naturalną kosmetykę i bez inwazyjność zabiegu. Stosowanie papierowych i szklanych pilników sprawia, że płytka paznokciowa jest nienaruszona (nie rozdwaja się), a delikatne odsuwanie skórek niweluje ryzyko rozwoju zakażeń, towarzyszące czasem wycinaniu skórek. Ten rodzaj pielęgnacji szczególnie doceniają mężczyźni.

Manicure męski

to zabieg dedykowany panom, opiera się na zasadach manicure biologicznego i wykorzystuje kosmetyki dla mezczyzn. 

Wskazania:
nieestetyczny wygląd dłoni
nierówne płytki paznokciowe
narastające, odstające, przesuszone skórki wokół płytki paznokciowej
sucha, łuszcząca się skóra dłoni
 
Przeciwwskazania:
choroby wirusowe skóry, brodawki tzw. kurzajki
choroby bakteryjne skóry, zanokcica
grzybica skóry dłoni
drożdżyca
łuszczyca skóry i paznokci
wszelkie uszkodzenia naskórka w obrębi skóry rąk
rany, ranki, krosty, krostki, pęcherze, pęcherzyki, owrzodzenia, nadżerki
zmiany o nieznanej etiologii
pęknięcia, rozpadliny, otarcia naskórka, oparzenia
choroby alergiczne, wypryski, egzemy, stany zapalne skóry
uczulenie na substancje zawarte w preparatach kosmetycznych
 
Czas trwania zabiegu: ok. 30 min.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy to hit ostatnich lat. Zabieg ten, to nowoczesne podejście do manicure, które pozwala przedłużyć efekt zadbanych paznokci nawet do trzech tygodni. Usługa jest bezpieczna dla płytki, a paznokcie zyskują naturalny wygląd.

Podczas manicure hybrydowego wykorzystuje się produkty typu hybryd - nail color. Preparaty te łączą w sobie właściwości lakieru do paznokci i światłoutwardzanego żelu. Specjalnie opracowane pigmenty zapewniają łatwość nakładania kosmetyku i szeroką gamę kolorystyczną, a właściwości żelu UV zapewniają długotrwały efekt (od 2 do 3 tygodni). Pod wpływem zabiegu na płytce paznokcia tworzy się ochronna warstwa. Powłoka ta, nie odpryskuje jak zwykły lakier. Jest wyjątkowo trwała i odporna na urazy, a paznokcie zyskują naturalnie wyglądającą, zadbaną oprawę.
Preparaty stosowane do manicure hybrydowego zapewniają piękny kolor i wysoki połysk, nie odpryskują i nie pozostawiają smug. Ich dużą zaletą jest także niezbyt długi czas wysychania i odporność na urazy.
 
Manicure hybrydowy to świetna alternatywa dla osób, które nie są zdecydowane na przedłużanie paznokci metodą żelową lub akrylową, które cenią naturalność i boją się zabiegów ingerujących w strukturę płytki paznokcia. Manicure hybrydowy jest bezpieczny i nieinwazyjny. Propozycja ta przypadnie do gustu również osobom, które cenią swój czas. Ten nowoczesny manicure  trwa około 60 minut. Czyli tylko trochę dłużej niż zwykły zabieg, a efekty utrzymują się nawet do trzech tygodni.
Manicure hybrydowy jest odpowiedzią na wszechobecny w modzie trend naturalności. Obecnie coraz częściej odrzuca się wszystko co związane jest ze sztucznością i nadmierną ingerencją w naturalną fizjonomię kobiety
 
Wskazania:
nieestetyczny wygląd dłoninierówne płytki paznokciowenarastające, odstające, przesuszone skórki wokół płytki paznokciowej sucha, łuszcząca się skóra dłoni

Przeciwwskazania:
choroby wirusowe skóry, brodawki tzw. kurzajki
choroby bakteryjne skóry, zanokcica
grzybica skóry dłoni
drożdżyca
łuszczyca skóry i paznokci
wszelkie uszkodzenia naskórka w obrębi skóry rąk
rany, ranki, krosty, krostki, pęcherze, pęcherzyki, owrzodzenia, nadżerki
zmiany o nieznanej etiologii
pęknięcia, rozpadliny, otarcia naskórka, oparzenia
choroby alergiczne, wypryski, egzemy
uczulenie na substancje zawarte w preparatach kosmetycznych
stany zapalne skóry

Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut

Manicure japoński

to przełom wśród produktów do pielęgnacji naturalnej płytki paznokcia na polskim rynku kosmetycznym. Zabieg ten polega na wcieraniu pasty w naturalną płytkę paznokciową oraz naniesieniu na nią warstwy pudru. Czas trwania zabiegu w salonie kosmetycznym to około 30 min. Średnio co 2-3 tygodnie należy przeprowadzić uzupełnienie.

Tradycje metody sięgają XVII wieku n.e., kiedy to zaczęły ją stosować japońskie arystokratki. Współczesny manicure japoński został rozwinięty i rozpropagowany przez japońską firmę P.Shine Co., Ltd. Metoda manicure japońskiego nadaje naturalnym paznokciom zdrowy i zadbany wygląd.

P.Shine to metoda, która wzmacnia nasze naturalne paznokcie nadając im połysk różowej perły. Ten unikatowy manicure nadaje paznokciom blask, a także zasila je w składniki naturalne (m.in. witaminy A + E), keratynę, pyłek pszczeli oraz krzemionkę z morza japońskiego. P.Shine to metoda zalecana na paznokcie kruche, łamliwe i rozdwajające się. Wiele osób ma problemy z utrzymaniem dobrej kondycji swoich paznokci – mają z tym kłopoty zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg japońskiego manicure’u jest odpowiedni dla obu płci, ponieważ jego efekty nie są „aż tak” widoczne dla laików. Zabiegu tego nie powinno wykonywać się bezpośrednio po zdjęciu przedłużonych paznokci obojętnie czy będą to paznokcie wykonane metodą żelową czy akrylową. Ponieważ nasza płytka jest bardzo cienka, osłabiona i obolała więc wtedy zabieg nie będzie zbyt przyjemny a jest on nie tylko po to żeby pielęgnować ale również po to, żeby sprawiać przyjemność i poprawić nasze samopoczucie.

Manicure french

manicure francuski to niemal klasyka gatunku.
Ta popularna metoda malowania paznokci ma szerokie grono entuzjastek, ponieważ nadaje dłoni świeży, estetyczny wygląd.

Charakterystycznym i rozpoznawalnym znakiem dla tego typu zdobienia płytki paznokcia jest biała końcówka i cielisty kolor (beżowy, różowy) kolor paznokcia. Powstał w roku 1976 w USA, a jego pomysłodawcą był najprawdopodobniej Jeff Pink. Jednak nazwa french przyjęła się dopiero we Francji. W tamtych czasach stało się to dużym udogodnieniem dla Pań ponieważ ten rodzaj manicure był uniwersalny, więc pasuje do każdego rodzaju i koloru stroju, dodatków.

W dzisiejszych czasach frenchem nie tylko nazywa się jak to zostało przyjęte, białą końcówkę i cielisty kolor na paznokciu, a również wszelkiego rodzaju połączenia kolorów.

Pedicure biologiczny

zabieg polecany każdej kobiecie, bez względu na porę roku. Zrogowaciały naskórek z okolic paznokci oraz podeszwy stopy sukcesywnie usuwamy za pomocą tarki, paznokcie opiłowujemy, polerujemy i nadajemy im kształt.
Pokrycie paznokci u stóp warstwą lakieru to ostatni, a zarazem najbardziej wyczekiwany etap zabiegu. Spośród szerokiej gamy lakierów można wybrać dla siebie idealny odcień: zgodny z obowiązującymi trendami, zależnie od nastroju, lub po prostu pasujący do żakietu czy wieczorowej kreacji.
 
Wskazania:
zrogowaciały i popękany naskórek
odciski
wrastające paznokcie
nieestetyczny wygląd stóp
 
Przeciwwskazania:
drożdżyce, grzybice
stany zapalne, ropne i alergiczne
świeże blizny
nietypowość płytki paznokciowej
pęknięcia naskórka między palcami
nie zagojone rany
brodawki
 
Czas trwania zabiegu: ok. 60 minut

Podstawowy zabieg podologiczny

Dolegliwości występujące w obrębie stóp są o tyle dotkliwe, że z każdym krokiem przypominamy sobie o ich istnieniu. Pedicure leczniczy jest zabiegiem, w trakcie którego skutecznie eliminujemy bolesność lub dyskomfort wynikający z występowania zmian w obrębie stóp, poprzez usunięcie modzeli, odcisków, korekcję wrastających paznokci itp. Po zabiegu odczuwa się niemal natychmiastową ulgę.
 
Wskazania:
odciski, modzele
wrastające paznokcie
zrogowaciały i popękany naskórek
odciski
wrastające paznokcie
nieestetyczny wygląd stóp
 
Przeciwwskazania:
stany zapalne, ropne i alergiczne
świeże blizny
nie zagojone rany


Czas trwania zabiegu: ok. 1,5 godz.

Masaż dłoni i stóp

 
Masaż dłoni i stóp pomaga zachować właściwą ich motorykę, giętkość stawów i elastyczność więzadeł. Jeśli dodać do tego wydatne wzmocnienie mięśni i pobudzenie krążenia krwi oraz zanik przykurczów i ukojenie zmęczonych dłoni i stóp, to można by zaryzykować stwierdzenie, że jest to mini SPA dostępne dla każdego z nas za bardzo przystępną cenę.

Zabieg parafinowy

Aksamitne i delikatne dłonie to marzenie każdej kobiety. Jest na to sposób – wykonywane przez nas zabiegi parafinowe z powodzeniem zregenerują skórę rąk i stóp.

W moim gabinecie proponuje kąpiele w ciepłej i aromatycznej parafinie, które koją skórę dłoni narażoną na codzienne działanie chemikaliów, a także działanie zimna i gorąca. To także idealny sposób na zregenerowanie stóp, które codziennie poddawane są ogromnym obciążeniom, i są podatne na uszkodzenia mechaniczne – m. in. otarcia i ucisk niewygodnego obuwia.

Zanim poddam Twoje dłonie i stopy zbawiennej parafinowej kąpieli – wykonuję peeling, by jak najlepiej przygotować skórę do zanurzenia w pachnącej i ciepłej parafinie oraz nakładam kremo-maskę. Dzięki temu wchłania ona idealnie zawarte w niej witaminy, ale również sprawia, że skóra jest głęboko nawilżona i spektakularnie młodnieje pod wpływem składników zawartych w kąpieli.
 
Śledź nas na Twitterze
Znajdź nas na Facebooku