Trychologia

trychologia, trycholog, peeling, zabiegi na włosy, zabiegi na skórę głowy,
SŁYSZELIŚCIE O TRYCHOLOGII?

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp.
 
Trychologia jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.
 
Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:
- problemy hormonalne,
- predyspozycje genetyczne,
- zanieczyszczone środowisko,
- spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego,
- promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,
- stres,
- nieodpowiednia dieta.
Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.
 
Prekursorem trychologii był Enzo Formentini, profesor Uniwersytetu Bolońskiego, który poszukując alternatywnych metod leczenia schorzeń skóry głowy i włosów, odkrył skuteczne sposoby kuracji tych dolegliwości. Bazując na naturalnych składnikach, stworzył produkty, zawierające m.in. kwasy owocowe, proteiny, minerały, olejki i wyciągi z ziół, które tworzą zestawy substancji aktywnych, indywidualnie dobierane do każdego typu schorzenia.
 
Celem trychologii jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania mikrokamerą. Diagnozowanie to polega na obserwowaniu skóry głowy i włosów w 200-krotnym powiększeniu. Dokładny obraz pozwala ocenić kondycje włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych stosowana jest kuracja, będąca połączeniem zabiegów trychologicznych i terapii medycznej, co pozwala odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod, rezultaty pojawiaja się w ciągu kilku miesięcy.
 
ZABIEGI 
Trychologiczne zabiegi pielęgnacyjne są kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych. Przebieg zabiegu oraz jego skład ustalany jest indywidualnie do potrzeb klienta oraz do rodzaju skóry głowy i włosów.
 
Dermokosmetyki trychologiczne stosowane podczas zabiegu to wyjątkowo aktywne preparaty skomponowane na bazie stężonych ekstraktów roślinnych, olejków, witamin, minerałów, aminokwasów, komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz alg. 
 
Podstawą i pierwszym krokiem każdego zabiegu trychologicznego jest peeling skóry głowy wykonany za pomocą specjalistycznych, dostosowanych do rodzaju skóry głowy peelingów roślinnych czy też alfa-hydroksykwasów. Indywidulanie dostosowany do potrzeb klienta zabieg poprawia kondycję stanu skóry głowy i włosów oraz minimalizuje wszelakie problemy z nimi związane.
 
Rodzaje zabiegów trychologicznych:
Zabieg oczyszczający skórę głowy
Zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów
Zabieg pobudzający odrost włosów
Zabieg niwelujący nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy
Zabieg przeciwłupieżowy
Zabieg nawilżający suchą skórę głowy
Zabieg łagodzący podrażnioną skórę głowy
Zabieg łagodzący objawy łuszczycy
Zabieg łagodzący objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy
 
Wskazania do zabiegów:
wypadanie włosów, łojotok, łupież, sucha skóra głowy, podrażniona skóra głowy, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, ból skóry głowy, zniszczone włosy.
 
Przeciwwskazania:
ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków, zmiany ropiejące i krwawiące, ciąża (przy użyciu urządzeń)
 
Przebieg zabiegu:
1. Wykonanie peelingu skóry głowy
2. Umycie skóry głowy i włosów
3. Aplikacja dermokosmetyków trychologicznych indywidulane dobranych do potrzeb klienta
4. Zastosowanie sauny ultradźwiękowej/ prądów/ lasera – w zależności od potrzeb klienta
5. Wysuszenie włosów
 
Ilość oraz częstotliwość wykonywanych zabiegów:
Ilość oraz częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie do potrzeb klienta. Najczęściej wykonujemy 4-10 zabiegów w odstępach cotygodniowych.
W przypadku zabiegu oczyszczającego efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu.
 
Cena zabiegu:
Zabieg z kombinacją trychologicznych preparatów
Mineral Treatment - 149 zł
 
Czas trwania zabiegu:
1 h
 
Domowa kuracja uzupełniająca:
Zaleca się, aby kurację gabinetową wzmacniać oraz kontynuować poprzez stosowanie w domu dermokosmetyków Mineral Treatment bogatych w stężone substancje aktywne.
Połączenie kuracji gabinetowej z odpowiednią pielęgnacją domową pozwoli uzyskać upragnione rezultaty w relatywnie krótkim czasie.

 

ANALIZA RODZAJU SKÓRY GŁOWY I WŁOSÓW

 
 
Opis zabiegu:
Analiza polega na oglądaniu skóry głowy i włosów pod 60x, 200x powiększeniem za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Obraz mikroskopowy pozwala ocenić rodzaj skóry głowy, rodzaj włosów, stan mieszków włosowych, stopień produkcji łoju, ilość pustych mieszków włosowych, odżywienie cebulek włosów, uszkodzenia łodyg włosów. Dzięki analizie i ocenie stanu skóry głowy i włosów trycholog ustala indywidualny program pielęgnacji zarówno tej domowej jak i przeprowadzanej w gabinecie za pomocą zabiegów.
 
 
 
 
 
Trycholog oceniając stan skóry głowy i włosów może również zasugerować konieczność wizyty u lekarza specjalisty: dermatologa, endokrynologa, diabetologa, alergologa, który ustali wewnętrzną przyczynę ewentualnych problemów z włosami. Często bowiem kompleksowa ocena przyczyny problemu ze skórą głowy i włosami wymaga również wykonania dodatkowych badań biochemicznych, hormonalnych, mikrobiologicznych zlecanych przez odpowiedniego lekarza specjalistę.
 
Przygotowanie do badania:
Proszę nie myć głowy w dniu badania
 
Cena badania razem z konsultacją:
100 zł
 
Czas trwania:
1 h
 
Przeciwwskazania:
brak

ZABIEG OCZYSZCZAJĄCY SKÓRĘ GŁOWY

 
Opis zabiegu:
Trychologiczny zabieg oczyszczający jest kombinacją zastosowania specjalistycznych dermokosmetyków trychologicznych z masażem. Dermokosmetyki trychologiczne stosowane podczas zabiegu to wyjątkowo aktywne preparaty skomponowane na bazie stężonych ekstraktów roślinnych, olejków, witamin, minerałów, aminokwasów, komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz alg. Ich działanie wspomagane jest przez dodatkowo zastosowane podczas zabiegu masażu. Podstawą i pierwszym krokiem każdego zabiegu trychologicznego jest peeling skóry głowy wykonany za pomocą specjalistycznych, dostosowanych do rodzaju skóry głowy peelingów roślinnych, a także maska na bazie zielonej glinki.
 
Przeciwwskazania:
ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków, zmiany ropiejące i krwawiące.

Wskazania:
wszelkie zanieczyszczenia skóry, łupież, łojotok, swędzenie, zanieczyszczenie po ciągłej koloryzacji.
 
Czas trwania zabiegu:
1 h
 
Cena regularna:
149 zł
 
Śledź nas na Twitterze
Znajdź nas na Facebooku