Trychologia

trychologia, trycholog, peeling, zabiegi na włosy, zabiegi na skórę głowy,
SŁYSZELIŚCIE O TRYCHOLOGII?

Trychologia jest nową i ciągle rozwijającą się dziedziną nauki, leżącą na granicy medycyny estetycznej i dermatologii. Zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież itp.
 
Trychologia jest bardzo skuteczna, ponieważ dzięki precyzyjnie stawianej diagnozie na podstawie wywiadu, badań analitycznych oraz badań skóry głowy i włosów wykonywanych za pomocą mikroskopu cyfrowego, pozwala na podjęcie odpowiedniej terapii i profilaktyki schorzeń skóry głowy i włosów.
 
Najczęstszymi czynnikami powodującymi różne dolegliwości skóry głowy i włosów są:
- problemy hormonalne,
- predyspozycje genetyczne,
- zanieczyszczone środowisko,
- spaliny spowodowane ciągłym rozwoju rynku motoryzacyjnego,
- promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe i komputery,
- stres,
- nieodpowiednia dieta.
Wszystko to sprawia, że krew krąży wolniej w skórze głowy i w następstwie mieszki włosowe stają się „uśpione”, a pobudzić można je do życia jedynie poprzez dostarczenie odpowiednich substancji odżywczych.
 
Prekursorem trychologii był Enzo Formentini, profesor Uniwersytetu Bolońskiego, który poszukując alternatywnych metod leczenia schorzeń skóry głowy i włosów, odkrył skuteczne sposoby kuracji tych dolegliwości. Bazując na naturalnych składnikach, stworzył produkty, zawierające m.in. kwasy owocowe, proteiny, minerały, olejki i wyciągi z ziół, które tworzą zestawy substancji aktywnych, indywidualnie dobierane do każdego typu schorzenia.
 
Celem trychologii jest rozpoznanie typu schorzenia oraz przyczyn, które można zidentyfikować za pomocą badania mikrokamerą. Diagnozowanie to polega na obserwowaniu skóry głowy i włosów w 200-krotnym powiększeniu. Dokładny obraz pozwala ocenić kondycje włosów, stan skóry głowy i korzeni włosów. W razie stwierdzenia choćby najmniejszych objawów chorobowych w mieszkach włosowych stosowana jest kuracja, będąca połączeniem zabiegów trychologicznych i terapii medycznej, co pozwala odzyskać zdrową skórę głowy oraz poprawić kondycję włosów. Dzięki stosowaniu wyłącznie naturalnych, testowanych produktów oraz unikalnych metod, rezultaty pojawiaja się w ciągu kilku miesięcy.
 
ZABIEGI 
 
Specjalistyczny zabieg trychologiczny wykonywany jest w przypadku zniwelowania problemu ze skórą głowy i włosami, m. in. przetłuszczanie się włosów, łupież, stany zapalne, swędzenie, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalnie skory, łuszczyca, jak również w przypadku intensywnego lub długotrwałego wypadania włosów.

Każdy zabieg trychologiczny jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb danego klienta. Wykorzystywane są aktywne preparaty na bazie stężonych ekstraktów roślinnych, olejków, witamin, minerałów, aminokwasów, komórek macierzystych, czynników wzrostu oraz alg. Rozpoczyna się oczyszczeniem skóry głowy peelingiem oraz podczas jego trwania mogą być wykorzystywane prądy d’Arsonvala, ultradźwięki, masaż, drenaż, mezoterapia.

Zazwyczaj wymagana jest seria zabiegów 4-10 wykonywanych co 7-30 dni.

Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.

Zabieg może być także wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy.

Zabiegi te są skierowane zarówno na skórę głowy, jak i na całą długość włosa.


Rodzaje zabiegów trychologicznych:
Zabieg oczyszczający skórę głowy
Zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów
Zabieg pobudzający odrost włosów
Zabieg niwelujący nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy
Zabieg przeciwłupieżowy
Zabieg nawilżający suchą skórę głowy
Zabieg łagodzący podrażnioną skórę głowy
Zabieg łagodzący objawy łuszczycy
Zabieg łagodzący objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy
 
Wskazania do zabiegów:
wypadanie włosów, łojotok, łupież, sucha skóra głowy, podrażniona skóra głowy, łojotokowe zapalenie skóry, łuszczyca, ból skóry głowy, zniszczone włosy.
 
Przeciwwskazania:
ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków, zmiany ropiejące i krwawiące, ciąża (przy użyciu urządzeń)
 
Cena zabiegu:
180 zł
 
Czas trwania zabiegu:
1,5 h
 
 
 

 

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA

pomaga zdiagnozować problem ze skóra głowy i włosami, a następnie ustalić właściwą pielęgnację oraz możliwości zabiegów, terapii gabinetowych, ewentualnie skierować do właściwego specjalisty (dermatolog, endokrynolog, ginekolog, lekarz medycyny estetycznej).

Trycholog może rownież zalecić wykonanie analizy pierwiastkowej włosów oraz wskazać odpowiednia badania.

Konsultacja składa się z dokładnego wywiadu dotyczącego obecnej pielęgnacji domowej, zabiegów, stanu zdrowia, morfologii i diety (warto przynieść ostatnie wyniki morfologii, innych badan).

Następnie wykonuje się badanie trichoskopem - specjalną kamerą, gdzie przy 60-200-400-krotnym powiększeniu trycholog analizuje obraz z kamery na monitorze, omawia go i zapisuje zdjęcia. Podczas badania mikro-kamerą sprawdzana jest ilość, grubość włosów, rodzaj wypadania, łysienia, zmiany zachodzące w wydzielaniu sebum oraz rodzaj, stan skóry i mieszków włosowych oraz rodzaj występującej dermatozy.
 
Przygotowanie do badania:
Do badanie nie trzeba się specjalnie przygotowywać, jednak najlepiej jest przyjść z niemytą głową przynajmniej 12 godzin, wtedy najlepiej można ocenić ilość i nagromadzenie sebum.
 
Cena badania razem z konsultacją:
100 zł
 
Czas trwania:
1 h
 
Przeciwwskazania:
brak

TRYCHOLOGICZNY PEELING SKÓRY GLOWY

Jest to profesjonalny zabieg gabinetowy wykonywany przez specjalistę trychologa po wcześniejszej konsultacji, który dobiera odpowiedni dla skóry głowy i problemu peeling oraz produkty na bazie kwasów i naturalnych enzymów.

Jest to zabieg bezbolesny, bezpieczny i odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i włosów, nie zawiera syntetycznych drobinek peelingujących, a także nie zawiera parabenów, parafiny, silikonu i SLS-ów.

Zabieg może być wykonywany profilaktycznie co kilka miesięcy lub w serii 3-7 zabiegów co 7-21 dni.

Trychologiczny zabieg peelingu skóry głowy ma działanie łagodzące i oczyszczające, usuwa zrogowaciały naskórek, kurz i pot oraz wszelkie zanieczyszczenia (resztki kosmetyków, produktów do stylizacji, itp.). 

Skóra po peelingu może swobodnie oddychać, lepiej wchłania składniki odżywcze, co wpływa na wzrost włosów, zmniejsza ich wypadanie i reguluje pracę gruczołów łojowych, pomaga w walce z łupieżem, swędzeniem, włosy unoszą się od nasady.
 
 
Przeciwwskazania:
ewentualne uczulenia na składniki dermokosmetyków, zmiany ropiejące i krwawiące.

Wskazania:
wszelkie zanieczyszczenia skóry, łupież, łojotok, swędzenie, zanieczyszczenie po ciągłej koloryzacji.
 
Czas trwania zabiegu:
1,5 h
 
Cena regularna:
180 zł
 
Śledź nas na Twitterze
Znajdź nas na Facebooku